eng ru ua

Меню
+38 044 223 60 43

27.11.2019

< Назад

Підводні камені і нюанси ведення бізнесу на Amazon

Ведення бізнесу на Amazon — рішення, здатне як вивести Вашу справу на новий рівень, так і знищити його. Багато в чому, все залежить від фінансів, юридичної підготовки та врахування підводних каменів. Це розуміють більшість підприємців. Однак, замість того, щоб звернутися за допомогою до експертів, деякі вважають закраще самопідготовку зі статтями в мережі або проходження тренінгу від "гуру" в роботі з маркетплейсами. На жаль, такий підхід веде частіше до краху, ніж до успіху.

Підводні камені і нюанси ведення бізнесу на Amazon

США є спокусливим місцем для запуску стартапу і ведення бізнесу. Причин багато, а одна з ключових — безліч прикладів швидкого досягнення успіху в різних сферах. При цьому, тріумфу в штатах досягають не тільки американці, але і українці. Наприклад, недавно стартап Ring, який має офіс і R&D-команду в столиці України, був куплений Amazon за $ 1 млрд. До речі, це була одна з найбільш дорогих покупок американського інтернет-сервісу.

Такі історії бізнес-успіху не можуть не надихати. Проте, підводних каменів при роботі з маркетплейсамі безліч. Через них на один успішний проект доводиться сотня невдач. Виявити їх і врахувати в роботі можна, головне — знати як. Але не слід відразу бігти записуватися на найближчий тренінг по роботі з Amazon. Дуже часто на подібних семінарах замовчують про деякі реальні складності на перших етапах запуску, через які робота з зазначеним сервісом здається не такою вже й вигідною. В результаті, підприємцю не вдається зважити всі реальні "за" і "проти". З нашою ж допомогою, прямо зараз, Ви зможете це зробити.

Особливості ведення бізнесу на Amazon

Починати вести бізнес на Amazon можна двома шляхами: продавати один продукт або продавати кілька відразу. Якщо говорити про інші ситуації, наприклад, при роботі на українському ринку онлайн або оффлайн, то другий варіант більш цікавий, так як можна розширити цільову аудиторію. Проте, якщо мова йде про американську інтернет-платформу, за все потрібно платити, включаючи навіть перегляд товару.

Клік на сторінку продукту вартує бізнесменам на цьому сервісі від 0,8 до 5 доларів. При чому, за 80 центів переходів буде мінімум, тому що товар показують вкрай рідко. Тому, краще починати з 2 або 3 доларів. Але і 2-3 долари Ви заплатите не за реального клієнта, а тільки за потенційного. Іншими словами, Ви можете витратити багато грошей просто за те, щоб Ваш товар подивилися, не отримавши жодного замовлення. Гроші ж списуються автоматично з прив'язкою до бізнес-аккаунту карти.

Однак, перегляд — не єдині витрати. Amazon бере ще плату за обробку замовлення. Ця процедура знаходиться на середині шляху від заявки покупця до відправлення товару. Вона полягає у визначенні співробітниками корпорації відповідності зображення та опису товару з реальністю. За це з Вас спишуть ще 5 доларів.

З усього вищезазначеного випливає, що для роботи з Amazon потрібно мати, як мінімум, хороший стартовий капітал і розуміти ризик відсутності чистого прибутку перших порах.

Визначення вигідного напрямку

Продавати на майданчику американської компанії — "задоволення" не з дешевих. Тому, важливо потрапити в ту нішу, де конкуренція низька. В такому випадку, ціна за клік буде відносно невеликою. До того ж, в низькоконкурентній категорії можна швидше набрати високий рейтинг. Рейтинг в Amazon дуже важливий, так як в більшості випадків, покупець дивиться навіть не на опис, а на репутацію продавця.

Наведемо конкретні приклади. Почати продавати смартфони, стандартні чохли до них або сумки — невигідно, так як продавців цих категорій сьогодні величезна кількість і конкуренція, відповідно, більша. А ось реалізовувати системи розумного будинку або сучасні охоронні комплекси для квартир, як це зробив згаданий Ring, буде набагато простіше.

Але головне — товар повинен бути високої якості. За цим Amazon особливо добре стежить, і це одна з ключових причин, чому його вибирають споживачі з тисячі інших інтернет-магазинів. Як вказано вище, одна з обов'язкових процедур — перевірка товару на відповідність фотографії та опису. Спроба схитрувати призведе до втрати часу, грошей і репутації.

Способи просування товару в Amazon

Як і при просуванні продукту в Інтернеті, в цілому, так і на Amazon, зокрема, необхідно забезпечити товарам якісний опис. Закон продажів дуже простий: чим більше потенційний покупець знатиме про пропозицію, тим вище ймовірність покупки. Зрозуміло, це справедливо лише для дійсно гарного товару.

Отже, необхідно забезпечити кожній позиції свого асортименту текст, що продаватиме. Це питання краще довірити професіоналам з двох причин. По-перше, тільки досвідчений копірайтер зуміє написати такий опис, який зачепить і мотивуватиме до дії. По-друге, текст повинен бути англійською мовою і для англомовної аудиторії. Навіть якщо Ваші лінгвістичні знання близькі до ідеалу, тільки людина, що проживає в англомовній країні мінімум кілька років, зможе підібрати потрібні формулювання і пропозиції для досягнення поставленої мети.

В середньому, розкрутка бізнес-аккаунта на Amazon займає від 3 місяців до півроку і навіть більше. Прискорити процес допомагає внутрішня реклама на сайті. Мінімальний бюджет на тиждень — близько 15-30 доларів. І тільки після декількох або десятка замовлень починається автоматичне просування Вашої компанії на основі створюваної репутації: рейтингу і довіри.

Юридичні нюанси бізнесу на Amazon

Гроші і якісний продукт — далеко не все, що потрібно для ведення справ на www.amazon.com. Вся політика американського Амазон останнім часом зводиться до того, що необхідно ще й мати право на підприємницьку діяльність в США. Для цього слід відкрити компанію в штатах разом з рахунком в американському банку, а також пройти процедуру реєстрації торгової марки. Навіщо це все? Наприклад, рахунок знадобиться для виплат по реферальній програмі Amazon. Наявність ТМ, підтвердженої американським законодавством, — для безпосередньої торгівлі на сайті маркетплейса.

Тут теж є свої складності. Серед них, ключовими можна назвати необхідність глибокого знання законодавства штату, в якому буде реєструватися підприємство, пошук надійного партнера-резидента і врахування комерційних ризиків. Детальніше про реєстрацію бізнесу в США Ви можете прочитати на сторінці послуги на нашому сайті.

Підсумки

Заробіток в Інтернеті — спокуса, перед якою складно встояти. Особливо коли прикладами служать безліч успішних проектів. Крім того, ведення бізнесу онлайн може стати як основним, так і додатковим заробітком на дому.

Проект www.amazon.com дозволяє не просто успішно реалізувати бізнес-ідеї американським, зарубіжним та українським підприємцям. Він дає можливість автоматизувати бізнес і отримувати пасивний дохід. Але, для ведення бізнесу на Amazon, необхідно:

  • мати досить великий бюджет;
  • бути готовим кілька місяців працювати в мінус або, в кращому випадку, "в нуль";
  • вибрати правильну нішу;
  • отримати підтримку фахівців для розкрутки;
  • зареєструвати компанію і ТМ в США;
  • відкрити рахунок в американському банку.
  • бути готовим оперативно і правильно реагувати на блокування облікового запису, що останнім часом є звичною справою з боку Амазон.

Перші чотири пункти — підготовка, а останні три — дії для запуску бізнесу на майданчику Amazon. Для того, щоб цей старт пройшов бездоганно, необхідні послуги професіоналів — юристів зі зв'язками в бізнес-співтоваристві США і фахівцями, які вміють "говорити і писати на мові Амазон".

Експерти SAFIR Law&Finance володіють великим досвідом реєстрацій компаній і юридичного супроводу бізнесу за кордоном. Зокрема, ми допомагаємо виходити українським підприємцям на американський і міжнародний ринок, а також запускати продажу онлайн і офлайн. Якщо Ви рішуче налаштовані на ведення бізнесу на Amazon або просто хочете уточнити юридичні аспекти цієї практики, звертайтеся — і ми допоможемо Вам у всіх питаннях.

ЗАПИТАЙТЕ ЕКСПЕРТА

Читати ще

02.07.2020

Штрафні санкції за несвоєчасну сплату за договорами на період карантину

08.06.2020

Блокування податкових накладних: що робити?

15.05.2020

Податкові зміни у законодавстві на час карантину

© 2020 Safir Law&Finance. All rights reserved.

меню

Залиште свої дані і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!

Залиште свої дані і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!