eng ru ua

Меню
+38 044 223 60 43

05.12.2019

< Назад

Причини проведення податкового аудиту та що він може виявити

Від точності і грамотності ведення податкового аудиту залежить не тільки прибутковість компанії, але і її репутація, позиція в очах інвесторів і Держави. Тому важливо періодично проводити перевірку облікової документації. Під таким контролем мається на увазі проведення податкового аудиту. Що він може виявити? Хто і як цим займається? Відповідаємо на питання максимально детально.

Причини проведення податкового аудиту та що він може виявити

Проведення податкового аудиту є найпоширенішою різновидом аудиторської перевірки в Україні. При цьому процедура не відповідає міжнародним стандартам аудиту. Більш того, українське законодавство не визначає її як обов'язкову. Так давайте розберемося навіщо потрібен податковий аудит і як він підходить.

Основне завдання проведення податкового аудиту

Податковий аудит — детальний аналіз податкової звітності компанії. Перед юристами-експертами стоїть завдання виявити ризики нарахування штрафів при ревізії з боку державних органів. Така попередня перевірка необхідна для виконання певних цілей.

По-перше, проведення податкового аудиту актуально для контролю фінансової діяльності підприємства його власниками. Завдяки йому власник компанії зможе зрозуміти реальну ситуацію справ у тих випадках, коли керівництво повністю перекладено на директорів і не тільки.

По-друге, аудит податкових звітностей необхідний для міжнародних компаній, які відкривають дочірні підприємства в Україні або збираються інвестувати в український бізнес. Це дозволяє їм знизити ризики і уникнути проблем з місцевими контролюючими органами.

ВАЖЛИВО! Аудитор може нести відповідальність за нарахування штрафів при наступних податкових перевірках*. Тому проведення податкового аудиту коштує досить дорого, а замовляти його краще у досвідчених юридичних / аудиторських компаній, що забезпечують своїм клієнтам гарантію і страховку.

*Це не стосується ситуацій, коли виявлені помилки не були виправлені за рекомендаціями

Що перевіряє податковий аудит

У 2015 році правила ведення податкового обліку зазнали колосальних змін. Їх максимально зблизили з бухгалтерськими (якщо не враховувати деякі поправки по ПКУ). В результаті сьогодні при проведенні податкового аудиту перевіряють чи достовірні дані з фінансової звітності компанії і чи відповідає їх заповнення правилам.

В рамках аудиту так само перевірці підлягають нарахування та сплата податкових зобов'язань компанії. Перш за все, звіряють виплати податку на прибуток, а також ПДФО, ЄСВ та військового збору. Крім того, залежно від системи оподаткування компанії і її діяльності звертається увага на наступні податки:

  • акцизний;
  • екологічний;
  • рентної плати;
  • на додану вартість;
  • та інші, які передбачені ПКУ.

Податковий аудит може бути як повним, так і тематичним. У першому перевіряються всі необхідні до нарахування та сплати податки. У другому — окремі збори. Так як в Україні немає офіційної постанови щодо проведення податкового аудиту, кожна аудиторська або компанія працює за своєю програмою. Застосовуються різні методи, способи і інструменти. Головне — якість результату. Проте можна виділити основні етапи організації такої процедури.

Основні етапи проведення податкового аудиту юридичною компанією:

  • Обговорення з клієнтом послуги та її вартість.
  • Знайомство юриста з системою обліку підприємства та особливостями бізнесу.
  • Перевірка документації про подачу звітності в затверджені законом терміни.
  • Перерахунок обсягу оподаткування.
  • Визначення відповідності показників в податкових і бухгалтерських звітностях.
  • Перевірка основних контрагентів і партнерів.
  • Наявність і правильність оформлення документації.
  • Аналіз договорів великих господарських операцій.
  • Визначення ризиків нарахування штрафів при податковій перевірці.
  • Предпроверочного аудит дотримання трудового законодавства
  • Складання списку рекомендацій по ліквідації виявлених порушень.

Що може виявити податковий аудит

У звіті за підсумками проведення податкового аудиту надають дані про виявлені невідповідності та порушення. Серед них:

  • розміри недоплат і переплат податків, а також донарахувань;
  • перелік декларацій, що вимагають коригування;
  • способи виправлення вразливостей, помилок та інших виявлених порушень;
  • ризики позапланових перевірок, а також отримання штрафів на планових.
  • шляхи зниження податкових наслідків.

Результатом стає обізнаність про всі ризики і можливість їх виправити. Таким чином власник компанії отримує впевненість в завтрашньому дні свого підприємства.

Підсумки

Проведення податкового аудиту — спосіб убезпечити свій бізнес від проблем з державними органами. Крім того, він необхідний для залучення інвесторів і контролю дочірньої компанії міжнародною корпорацією. Однак ця процедура не з дешевих і вимагає експертного підходу. Тільки справжній професіонал зуміє визначити не тільки явні порушення, але і всі ризики.

Експерти SAFIR Law&Finance займаються проведенням податкового аудиту для українського бізнесу вже більше 10 років. За роки практики ми зуміли зберегти для своїх клієнтів понад 46 млн. Доларів і успішно врегулювали 407 конфліктів з держорганами. До цих цифр варто додати те, що наша професійна відповідальність застрахована на 1 000 000 грн. Звертаючись до нас, Ви зумієте захистити інтереси свого бізнесу. Телефонуйте або залишайте заявку на проведення податкового аудиту онлайн.

ЗАПИТАЙТЕ ЕКСПЕРТА

Читати ще

02.07.2020

Штрафні санкції за несвоєчасну сплату за договорами на період карантину

08.06.2020

Блокування податкових накладних: що робити?

15.05.2020

Податкові зміни у законодавстві на час карантину

© 2020 Safir Law&Finance. All rights reserved.

меню

Залиште свої дані і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!

Залиште свої дані і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!