eng ru ua

Menu
+38 044 223 60 43

05.12.2019

< Back

Причини проведення податкового аудиту та що він може виявити

Від точності і грамотності ведення податкового аудиту залежить не тільки прибутковість компанії, але і її репутація, позиція в очах інвесторів і Держави. Тому важливо періодично проводити перевірку облікової документації. Під таким контролем мається на увазі проведення податкового аудиту. Що він може виявити? Хто і як цим займається? Відповідаємо на питання максимально детально.

Причини проведення податкового аудиту та що він може виявити (Ukrainian)

Проведення податкового аудиту є найпоширенішою різновидом аудиторської перевірки в Україні. При цьому процедура не відповідає міжнародним стандартам аудиту. Більш того, українське законодавство не визначає її як обов'язкову. Так давайте розберемося навіщо потрібен податковий аудит і як він підходить.

Основне завдання проведення податкового аудиту

Податковий аудит — детальний аналіз податкової звітності компанії. Перед юристами-експертами стоїть завдання виявити ризики нарахування штрафів при ревізії з боку державних органів. Така попередня перевірка необхідна для виконання певних цілей.

По-перше, проведення податкового аудиту актуально для контролю фінансової діяльності підприємства його власниками. Завдяки йому власник компанії зможе зрозуміти реальну ситуацію справ у тих випадках, коли керівництво повністю перекладено на директорів і не тільки.

По-друге, аудит податкових звітностей необхідний для міжнародних компаній, які відкривають дочірні підприємства в Україні або збираються інвестувати в український бізнес. Це дозволяє їм знизити ризики і уникнути проблем з місцевими контролюючими органами.

ВАЖЛИВО! Аудитор може нести відповідальність за нарахування штрафів при наступних податкових перевірках*. Тому проведення податкового аудиту коштує досить дорого, а замовляти його краще у досвідчених юридичних / аудиторських компаній, що забезпечують своїм клієнтам гарантію і страховку.

*Це не стосується ситуацій, коли виявлені помилки не були виправлені за рекомендаціями

Що перевіряє податковий аудит

У 2015 році правила ведення податкового обліку зазнали колосальних змін. Їх максимально зблизили з бухгалтерськими (якщо не враховувати деякі поправки по ПКУ). В результаті сьогодні при проведенні податкового аудиту перевіряють чи достовірні дані з фінансової звітності компанії і чи відповідає їх заповнення правилам.

В рамках аудиту так само перевірці підлягають нарахування та сплата податкових зобов'язань компанії. Перш за все, звіряють виплати податку на прибуток, а також ПДФО, ЄСВ та військового збору. Крім того, залежно від системи оподаткування компанії і її діяльності звертається увага на наступні податки:

 • акцизний;
 • екологічний;
 • рентної плати;
 • на додану вартість;
 • та інші, які передбачені ПКУ.

Податковий аудит може бути як повним, так і тематичним. У першому перевіряються всі необхідні до нарахування та сплати податки. У другому — окремі збори. Так як в Україні немає офіційної постанови щодо проведення податкового аудиту, кожна аудиторська або компанія працює за своєю програмою. Застосовуються різні методи, способи і інструменти. Головне — якість результату. Проте можна виділити основні етапи організації такої процедури.

Основні етапи проведення податкового аудиту юридичною компанією:

 • Обговорення з клієнтом послуги та її вартість.
 • Знайомство юриста з системою обліку підприємства та особливостями бізнесу.
 • Перевірка документації про подачу звітності в затверджені законом терміни.
 • Перерахунок обсягу оподаткування.
 • Визначення відповідності показників в податкових і бухгалтерських звітностях.
 • Перевірка основних контрагентів і партнерів.
 • Наявність і правильність оформлення документації.
 • Аналіз договорів великих господарських операцій.
 • Визначення ризиків нарахування штрафів при податковій перевірці.
 • Предпроверочного аудит дотримання трудового законодавства
 • Складання списку рекомендацій по ліквідації виявлених порушень.

Що може виявити податковий аудит

У звіті за підсумками проведення податкового аудиту надають дані про виявлені невідповідності та порушення. Серед них:

 • розміри недоплат і переплат податків, а також донарахувань;
 • перелік декларацій, що вимагають коригування;
 • способи виправлення вразливостей, помилок та інших виявлених порушень;
 • ризики позапланових перевірок, а також отримання штрафів на планових.
 • шляхи зниження податкових наслідків.

Результатом стає обізнаність про всі ризики і можливість їх виправити. Таким чином власник компанії отримує впевненість в завтрашньому дні свого підприємства.

Підсумки

Проведення податкового аудиту — спосіб убезпечити свій бізнес від проблем з державними органами. Крім того, він необхідний для залучення інвесторів і контролю дочірньої компанії міжнародною корпорацією. Однак ця процедура не з дешевих і вимагає експертного підходу. Тільки справжній професіонал зуміє визначити не тільки явні порушення, але і всі ризики.

Експерти SAFIR Law&Finance займаються проведенням податкового аудиту для українського бізнесу вже більше 10 років. За роки практики ми зуміли зберегти для своїх клієнтів понад 46 млн. Доларів і успішно врегулювали 407 конфліктів з держорганами. До цих цифр варто додати те, що наша професійна відповідальність застрахована на 1 000 000 грн. Звертаючись до нас, Ви зумієте захистити інтереси свого бізнесу. Телефонуйте або залишайте заявку на проведення податкового аудиту онлайн.

ASK A QUESTION EXPERT

More

13.12.2019

Як відкрити бізнес в ОАЕ? Рекомендації експерта. (Ukrainian)

27.11.2019

Підводні камені і нюанси ведення бізнесу на Amazon (Ukrainian)

26.11.2019

Як правильно скласти NDA з виконавцем (Ukrainian)

© 2020 Safir Law&Finance. All rights reserved.

Leave your details and we will contact you shortly!