eng ru ua

Menu
+38 044 223 60 43

21.09.2019

< Back

Переваги відкриття бізнесу в Європі

Відкриття бізнесу в Європі — можливість для українського підприємця досягти тріумфу. В Україні поки що немає достатньо хороших умов для розвитку підприємництва світового масштабу. Але у нас хороші сусіди — країни ЄС, через які можна легко вийти на міжнародний ринок. Достатньо мати хороший стартовий капітал і грамотно складений план. Останній є ключем до бізнес-щастя. Готові підкорювати вершини? Тоді дізнайтеся, як зробити це правильно.

Переваги відкриття бізнесу в Європі (Ukrainian)

З кожним роком, все більше підприємців України прагнуть вийти на європейський ринок. Це пов'язано, перш за все, з великими перспективами, які дає відкриття бізнесу в Європі. Мова не тільки про фінансове збагачення. Продумано організована бізнес-міграція дозволяє забезпечити прекрасне майбутнє собі і своїй родині в економічно стабільній країні. Найважливіше — зробити правильний вибір і врахувати всі особливості законодавчої системи. Але, для початку, давайте розглянемо переваги ведення підприємницької діяльності в ЄС.

Переваги відкриття бізнесу в Європі

У кожній європейській країні є свої плюси ведення бізнесу. Але в цілому, можна виділити п'ять основних привілеїв:

  • Вихід на міжнародний ринок. На жаль, працювати з зарубіжними партнерами і налагодити вигідний експорт з України непросто. Крім того, до українських бізнесменів ще немає необхідного рівня довіри для виходу на світовий рівень. Ведення бізнесу з країн ЄС дозволяє виправити ситуацію.
  • Податкові пільги для малого і середнього бізнесу. Одна з особливостей законодавчих систем більшості країн Європи — лояльне ставлення до бізнесменів та власників невеликих підприємств. Тому, якщо ви вирішите, наприклад, відкрити ресторан, ательє або турагентство, то отримаєте вагомий бонус від уряду та економічний захист.
  • Кредитування в надійних банках. Банки Швейцарії, Німеччини, Великобританії визнані одними з найбільш стабільних в світі. Не дарма в них зберігають свої активи не тільки підприємці ЄС, а й американці. До того ж, європейська банківська система досить гнучка. При відкритті бізнесу в Європі, ви можете отримати кредит з порівняно низькими відсотками за кредитними ставками, що збільшить ймовірність успіху у веденні справ.
  • Звільнення від подвійного оподаткування. Резиденти України, завдяки міжнародному договору нашої держави з більшістю з країн Європи, можуть уникнути збільшеного податкового навантаження. Звільнення стосується всіх країн ЄС, а також Білорусії, Ісландії, Македонії, Молдови, Сербії, Чорногорії, Туреччини та Швейцарії.
  • Бізнес-імміграція. Ця процедура має на увазі спрощення отримання посвідки на проживання з подальшим набуттям громадянства. Головне — довести, що бізнес успішний і вигідний для держави. До того ж, на сьогоднішній день, ряд європейських держав запустили спеціальні програми по залученню стартапів, які, після проходження кваліфікації, передбачають спрощене отримання резидентства і громадянства країни для власників і ряду співробітників компанії. Адже в Євросоюзі заохочують сміливі та оригінальні ідеї. Таким чином, вам надається чудовий шанс реалізувати себе і свої таланти, збільшивши кількість нулів на банківському рахунку.

Як почати вести свій бізнес в ЄС

Є всього три варіанти відкриття бізнесу в Європі. Перший — почати все з нуля. Цей спосіб, на перший погляд, здається найменш фінансово витратним. Проте, практика показує великий відсоток неуспішних спроб при такому підході, якщо немає локальних партнерів, що підтримують всі процеси на належному рівні. Адже самому пройти всі необхідні процедури дуже складно і довго.

Альтернативне рішення — купити вже зареєстрований бізнес. Варто враховувати, що придбати фірму з уже сформованою репутацією, хорошим рейтингом і клієнтами, обійдеться вам досить дорого. Тому, можна придивитися до компаній, які вже пройшли всі етапи реєстрації, а їх розвитку завадила відсутність необхідного капіталу.

Третій варіант — часткове вкладення в реалізований проект. За фактом, це найпростіший із способів залучення до європейської бізнес-спільноти. Тут важливо вибрати успішне та / або перспективне підприємство. В результаті, з мінімальними зусиллями, хоч і не дешево, ви отримаєте ділову візу, стабільний прибуток і можливість іммігрувати разом з сім'єю.

Процедура відкриття бізнесу в Європі

Реєстраційний процес і вимоги до реєструючої компанію особи залежать безпосередньо від законодавчої системи держави. Важливу роль відіграє форма підприємницької діяльності (частіше це ТОВ), але навіть вона визначається в кожній країні по-різному. У загальних рисах, процедура відкриття бізнесу в Європі завжди складається з чотирьох основних етапів:

  • Перевірка назви підприємства та торгової марки;
  • Реєстрація компанії у нотаріуса;
  • Реєстрація в держорганах;
  • Відкриття рахунку в банку.

Слід зазначити, що в 2019 році зареєструвати компанію в ЄС може будь-яка фізична або юридична особа, включаючи нерезидентів.

Вибір країни для ведення бізнесу

Неможливо вибрати один універсально кращий для бізнесу варіант з 50 незалежних держав. У кожного є свої особливості і додаткові переваги для конкретного виду підприємницької діяльності. При цьому, більшість українських підприємців впадають у крайнощі: або вибирають економічних лідерів, або віддають перевагу тільки найближчим до України країнам (Польщі, Словаччині та ін.). Не можна сказати, що такі рішення погані. Однак, по-перше, в деяких випадках вигідніше відкрити бізнес абсолютно в іншій частині Європи і, по-друге, утворюється висока конкуренція для українських резидентів. Важливо враховувати специфіку бізнесу і національні особливості того чи іншого регіону.

Давайте розглянемо як приклад варіант для конкретного бізнесу — молодої української IT-компанії. Сьогодні кращі умови для айті-сектора надає не Німеччина, як більшість може припустити, а США. В цій державі дуже гнучке оподаткування та сприятливі умови для розвитку технологічних компаній. Якщо ж для компанії актуальна відсутність валютного контролю, то рекомендуємо ще придивитися до Кіпру, з огляду на те, що дана країна вже поміняла свою репутацію офшорної і все більше стає учасником повноцінних міжнародних контрольованих торгових процесів. Також привабливою і дуже зручною юрисдикцією для налагодження ділових контактів є Великобританія — номер один по платоспроможності в Європі.

Підведемо підсумки

Відкриття бізнесу в Європі вимагає вивчення особливостей законодавчих систем різних країн, зважування всіх за та проти. Але, в цілому, організація підприємницької діяльності в ЄС — відмінне рішення. Для максимального шансу на успіх, потрібен лише грамотний підхід і професійна підтримка досвідчених бізнес-консультантів.

У 2010-х роках українцям відкрилися чудові можливості ведення бізнесу за кордоном. Таку перспективу не можна упускати. Заручившись підтримкою фахівців міжнародної компанії по підтримки і розвитку бізнесу SAFIR International, ви зможете значно поліпшити своє матеріальне становище і отримати статус члена європейської спільноти бізнесменів. Перестаньте мріяти про успіх, і зробіть перший крок до його досягнення!

ASK A QUESTION EXPERT

More

13.12.2019

Як відкрити бізнес в ОАЕ? Рекомендації експерта. (Ukrainian)

05.12.2019

Причини проведення податкового аудиту та що він може виявити (Ukrainian)

27.11.2019

Підводні камені і нюанси ведення бізнесу на Amazon (Ukrainian)

© 2020 Safir Law&Finance. All rights reserved.

menu

Leave your details and we will contact you shortly!