eng ru ua

Меню
+38 044 223 60 43

13.12.2019

< Назад

Як відкрити бізнес в ОАЕ? Рекомендації експерта.

Рішення відкрити бізнес в ОАЕ привертає чудовими можливостями як початківців, так і досвідчених підприємців. Серед переваг Еміратів, в розрізі підприємницької діяльності, можна назвати податкові пільги для стартапів, вигідні програми для запуску компаній і просто престиж в очах цільової аудиторії. Але чи так просто досягти успіху, як кажуть? Дізнайтеся нашу експертну думку в цьому питанні.

Як відкрити бізнес в ОАЕ? Рекомендації експерта.

Об'єднані Арабські Емірати — держава, де правлять високі моральні цінності і великі гроші. При цьому, вони відрізняються гостинністю в поєднанні з повагою до чужих культур, а їх керівні органи завжди готові піти назустріч чесним підприємцям. Однак, для того, щоб відкрити бізнес в ОАЕ, необхідна допомога експертів. У місцевого ринку є своя специфіка, а законодавство, зрозуміло, відрізняється від звичного українським бізнесменам. Зараз ми пропонуємо розглянути все по порядку: від особливостей ведення бізнесу в Еміратах до реєстрації компанії і важливих моментів при її запуску.

Особливості ринку ОАЕ

Населення ОАЕ стрімко наближається до десяти мільйонів. З них тільки 20% — місцеве населення. Щороку кількість експатів збільшується, і вони сильно впливають на формування ринку, зокрема, на культуру ведення бізнесу і діловий стиль. До слова, останнім часом, великий відсоток нових членів бізнес-спільнот Еміратів і працівників становлять українці. Завдяки цьому, співвітчизникам стає легше розширити контакти, сформувати штат і знайти потенційних партнерів серед людей зі схожою або своєю ж культурою.

ОАЕ веде масштабні програми для залучення в країну іноземних інвестицій. Разом з тим, регулярно організовуються різні заходи для підприємців і менеджерів. Прикладом може послужити всесвітня виставка Expo-2020, що обіцяє залучити понад 20 мільйонів туристів.

Як і на інших ринках, в Еміратах бізнес має умовний поділ на три категорії: малий, середній і великий. Малий і середній — найбільш поширені. Найпопулярнішими сферами сьогодні є:

 • туризм;
 • маркетинг;
 • роздрібна торгівля;
 • розробка ПО;
 • сфера обслуговування;
 • консалтинг та аудит.

Однак, на перерахованих варіантах не варто зупинятися. В ОАЕ відкрити бізнес можна в абсолютно будь-якій сфері, яка не суперечить законодавству. Наприклад, тут досить швидко зможе напрацювати базу психолог з приватною практикою або ветеринар.

Як зареєструвати компанію в Еміратах

Безпосередньо відкрити бізнес в ОАЕ досить просто і швидко. У випадках, коли власником компанії виступає тільки одна людина, досить навіть 1 години. Таку можливість сьогодні дає спрощена система реєстрації від Державного Департаменту з Економіки. Програма називається "Ліцензія за 5 хвилин". Відповідно до неї, можна в найкоротший термін отримати ліцензію на власний бізнес в будь-якому відділенні відповідної держструктури. При реєстрації повинен бути присутнім "місцевий спонсор" — громадянин ОАЕ, який буде зазначений у документах як Агент. Описаний варіант стосується тих випадків, коли у закордонного підприємця 100% акцій.

Якщо ж Ви хочете вести бізнес спільно з резидентом Еміратів і залучити інвестиції, то на підприємницьку діяльність видається ліцензія типу "Мейнленд". При цьому, велика частина акцій, наприклад, 51%, належить інвестору, який вже є "фактичним спонсором". До речі, багато місцевих бізнесменів пропонують відмінні умови щодо інвестування.

Крім того, можна отримати ліцензію в одній з вільних економічних зон (ВЕЗ). Для цього не потрібно буде шукати місцевого спонсора. Але є обов'язкова умова — відкриття офісу в обраній зоні. Іншими словами, з'являється залежність від місця реєстрації.

У варіантах реєстрації фірми зі спонсором орендувати офіс можна в будь-якому місті і в будь-який час. До того ж, в Еміратах дуже багато комфортних і відкритих коворкінгів. Ви можете навіть вибрати собі підходяще для роботи місце на основі сфери діяльності або національності працюючих в ньому людей.

Відкрити бізнес в ОАЕ можна лише з базовим бюджетом мінімум в $5000. Саме така сума необхідна на:

 • затвердження назви;
 • отримання ліцензії;
 • відкриття банківського рахунку;
 • візу на три роки;
 • послуги спонсора;
 • оренду офісного простору;
 • комунальні послуги;
 • Wi-Fi.

Все це можна організувати за 1 день. Є ще й "Преміум пакет". Він дорожче на $800, але в нього входять послуги секретаря, юридична адреса, зал для ділових зустрічей і переговорів, а також місце для паркування. Потрібно відзначити, що відмовлятися від перерахованих переваг "Преміум пакета", по можливості, не варто. Наприклад, в настільки жаркій країні, як ОАЕ, без автомобіля переміщатися на більш-менш великі відстані майже неможливо. Однак, потрібно бути готовим до того, що доведеться підтвердити водійські навички.

Нюанси при запуску і веденні бізнесу в ОАЕ

Успіх компанії в ОАЕ залежить від того, наскільки добре складений і опрацьований бізнес-план. Він повинен враховувати не тільки всі особливості ринку, а й містити докладний аналіз всіх фінансових аспектів. Підприємець повинен розуміти у всіх деталях куди і як витрачаються гроші. Зокрема, це необхідно для того, щоб знайти можливість заощадити і зменшити витрати на різні послуги. Це одна з багатьох причин, через які відкрити бізнес в ОАЕ варто за підтримки професіонала — досвідченого консультанта з ведення підприємницької діяльності за кордоном.

В Еміратах ще дуже важливо правильно вести переговори. Вміючи добре домовлятися і володіючи потрібними зв'язками, можна організувати досить вигідне співробітництво. Результатом правильно організованої роботи з іншими компаніями стануть приємні знижки, бартери, спонсорські та партнерські програми. Також потрібно розуміти, що перша озвучена ціна на бізнес-послуги часто завищена. Експерт підкаже де і як зменшити заявлену вартість, а де краще не торгуватися.

В інших країнах часто продукт вимагає адаптації під ринок. У разі ОАЕ, це необхідно в мінімальному обсязі, так як тут діють міжнародні стандарти. Але ось на сезонність потрібно все ж звернути увагу. Влітку потік туристів сильно зменшується через високу температуру в країні. Крім того, варто врахувати релігійні звичаї. Так як іслам є державною релігією, то робочий день в період 30-денного Рамадану офіційно скорочується на дві години не тільки у мусульман, але і у працівників будь-якого віросповідання.

Коли Ви вирішите відкрити бізнес в ОАЕ, обов'язково приділіть увагу бізнес-спільнотам. Крім надання програм, вони допомагають у просуванні компанії на ринку, пошуку контрагентів і партнерів. Разом з ними підприємцям активно допомагають організації ВЕЗ.

Незважаючи на величезну кількість фахівців в різних сферах і можливість отримати величезний досвід, працівників з дійсно високою кваліфікацією знайти не просто. Через низький рівень професіоналізму, найкраще наймати співробітників за рекомендаціями. Знову ж таки, тут знадобляться хороші зв'язки.

Підсумок

Відкрити бізнес в ОАЕ — рішення, яке дозволить відразу вийти на міжнародний рівень і забезпечить престижний статус компанії. Але все не так просто, як, наприклад, в Україні або країнах ЄС. Нюанси є у всьому: від специфіки мультинаціонального ринку до організації робочого місця та найму штату. Тому, навіть досвідчені бізнесмени, часто потрапляють в халепу в Еміратах. Обійти "підводні камені", знайти потрібних людей, відкрити бізнес в ОАЕ з істотною економією часу і грошей українському підприємцеві допоможуть експерти SAFIR International.

Ми пропонуємо послуги з реєстрації та юридичного супроводу бізнесу за кордоном вже більше 10 років. На нашій практиці успішне відкриття компаній як в Європі і США, так і в ОАЕ. Нас рекомендують партнерам і друзям, так як ми допомагаємо знайти найкращі з можливих рішень по оптимізації фінансів, сприяємо в пошуку вигідних умов і ділимося своїми контактами. Хочете не просто відкрити бізнес в ОАЕ, а й якомога швидше вийти в ТОП компаній своєї сфери? Тоді залишайте заявку на нашому сайті.

ЗАПИТАЙТЕ ЕКСПЕРТА

Читати ще

02.07.2020

Штрафні санкції за несвоєчасну сплату за договорами на період карантину

08.06.2020

Блокування податкових накладних: що робити?

15.05.2020

Податкові зміни у законодавстві на час карантину

© 2020 Safir Law&Finance. All rights reserved.

меню

Залиште свої дані і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!

Залиште свої дані і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!