eng ru ua

Меню
+38 044 223 60 43

08.10.2019

< Назад

Штат Делавер для стартапів

США сьогодні вважається ідеальним місцем для запуску стартапу і розвитку бізнесу. Одним з найбільш привабливих штатів для цього завдання є Делавер. Сприятливі податкові умови, зрозумілі закони, привабливі перспективи — все це не може не зацікавити як початківця, так і досвідченого бізнесмена. Однак, важливо розуміти особливості ведення підприємницької діяльності в цьому штаті і Америці в цілому. Про ці нюанси ми і хочемо зараз вам нагадати.

Штат Делавер для стартапів

Про переваги запуску стартапу в США можна говорити багато. Тут і простий вихід на міжнародний ринок, і зручна для українців податкова система, і можливість отримання посвідки на проживання. Але Сполучені Штати займають велику територію, і вибрати, де найвигідніше відкрити свою справу, на перший погляд, складно. Проте, універсально оптимальний варіант існує — це штат Делавер.

Коротко про штат Делавер

Делавер розташований на північно-східному узбережжі Північної Америки. Він межує з Мерілендом, Пенсільванією і Нью-Джерсі. Незважаючи на невелику площу і нечисленність населення, Делавер посідає дев'яте місце серед найбагатших штатів. Згідно ж зі статистикою Delaware Division of Corporations, понад мільйон підприємців користуються перевагами інкорпораціонних послуг. Звідки такий інтерес? Все через можливості, які забезпечує бізнесменам і стартаперам законодавство штату.

Переваги штату Делавер для бізнесу

Розглядаючи запуск стартапа в Делавері, міжнародні експерти виділяють три основних переваги для генераторів бізнес-ідей і підприємців:

  • Зручне законодавство для бізнесу. Основний закон, який повинен знати кожен бізнесмен Делавера, називається Delaware General Corporation Law або «DGCL». Його вивчення буде так само корисним і для власників бізнесу в інших штатах. Постанову складену кращими американськими фахівцями корпоративного права для регулювання бізнес-статусу. У ній вказуються правові аспекти реєстрації, злиття і закриття підприємств. Сьогодні DGCL називають одним з найсучасніших і гнучких законів. При цьому, він постійно оновлюється відповідно до нових вимог.
  • Передбачувані судові рішення комерційних спорів. Комерційне законодавство розглянутого штату вивчають більшість юристів американських ВНЗ. На особливу увагу заслуговує спеціалізований суд Делавера з корпоративних і комерційних питань. У ньому немає присяжних, а рішення приймають п'ять досвідчених юристів, які є одними з кращих фахівців США у веденні ділового права.
  • Послуги державного секретаря. Підприємства різних бізнес-форм, що мають реєстрацію в Делавері, забезпечуються юридичною підтримкою Державного Секретаря. Також їм надається обслуговування Відділу корпорацій штату. Якість цих послуг відповідає світовим стандартам, які підтверджуються сертифікацією ISO 9001.

Особливості запуску стартапу в Делавері

Процес реєстрації стартапу в Делавері досить простий. Проте, багато підприємців вважають за краще скористатися послугами довіреної особи або зареєстрованого агента. Він має право подати документи на реєстрацію, вказати свої контакти як представника компанії для публічного розміщення на сайті штату, а також отримувати офіційну кореспонденцію і надавати статути, протоколи рішень ради директорів разом з іншими корпоративними документами.

Важливий нюанс при запуску стартапу в Делавері полягає в кількості оголошених акцій. Інформація про них є обов'язковою, згідно корпоративного права штату. У законі об'єкт вимоги позначений як «authorized stock» — максимальна кількість акцій, що випускаються корпорацією.

Звичайно, кожного, хто вирішив офіційно запустити стартап, незалежно від країни і законодавства, хвилюють податкові питання. В Україні система оподаткування далеко не досконала, а ось в США все інакше.

Найприємніше в цьому питанні в Делавері для стартаперів — відсутність необхідності відразу ставати на облік в Податковій Службі. Місцеві законодавчі акти дають можливість підприємству стартувати без внесення інформації про компанію в податкові органи. Тобто починаючи свій розвиток, стартап не подає податкові звітності і, відповідно, не платить податки.

Проте, з розвитком компанії, податки все таки доведеться платити. Їх обсяг залежить від типу компанії. У США найбільш популярними організаційно-правовими формами підприємницької діяльності є корпорації і компанії з обмеженою відповідальністю (LLC). Ці ж форми можна вибрати при запуску стартапу в Делавері. Головне — правильно оформити всі документи і грамотно організувати роботу з партнерами, інвесторами, співробітниками.

Основні податки, якими обкладається підприємство в США такі:

  • Франшизний податок: для корпорацій — від 175 до 200 000 доларів (в залежності від кількості акцій), для LLC — фіксована сума в розмірі 300 доларів щорічно.
  • Федеральний податок: для корпорацій і LLC — від 15% до 38%.
  • Корпоративний податок: виплачується залежно від розташування і місця реалізації бізнес-задач.

Важливо!При грамотному плануванні і бухгалтерському супроводі, податки можуть бути істотно оптимізовані.

Оплата податків має на увазі отримання податкового номера (EIN) і відкриття банківського рахунку. EIN для стартапу в Делавері можна легко і в короткі терміни отримати онлайн в тому випадку, якщо у співробітника вже зареєстрованого підприємства є соціальне страхування в Сполучених Штатах. В інших випадках, багато часу процедура теж не займе, але доведеться заповнити більшу кількість документів.

Після отримання податкового номера, можна відкривати рахунок в одному з банків США. У деяких необхідно бути присутнім особисто засновнику компанії, в інших допускається дистанційне відкриття. Додатково можна застрахувати ведення бізнесу за процедурою General Commercial Liability Insurance.

Підведемо підсумки

Стартап в Делавері — вигідне рішення як для виходу на міжнародний ринок, так і з податкової точки зору. У США навіть існує думка, що, вибираючи цей штат для бізнесу, підприємець показує свій досвід і знання фінансових ринків. Адже гнучке законодавство і зручне оподаткування дозволяє швидко розвинути бізнес з нуля. Однак, навіть при таких зручних умовах, можна припуститися помилки при реєстрації, оформленні документів і в юридичних аспектах ведення бізнесу. Тому, для реалізації своєї ідеї в Америці варто отримати підтримку професіоналів.

Фахівці міжнародної консалтингової компанії по підтримці бізнесу SAFIR International допоможуть вам відкрити свою справу в будь-якому регіоні США. Делавер для стартапу — один з кращих варіантів, але ми не обмежуємо своїх клієнтів в можливостях. Звертайтеся до нас за телефоном або залишайте заявку на сайті, і ми допоможемо досягти успіху з вашою бізнес-ідеєю на міжнародному ринку.

ЗАПИТАЙТЕ ЕКСПЕРТА

Читати ще

02.07.2020

Штрафні санкції за несвоєчасну сплату за договорами на період карантину

08.06.2020

Блокування податкових накладних: що робити?

15.05.2020

Податкові зміни у законодавстві на час карантину

© 2020 Safir Law&Finance. All rights reserved.

меню

Залиште свої дані і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!

Залиште свої дані і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!