eng ru ua

Меню
+38 044 223 60 43

18.07.2019

< Назад

Бізнес без податків: американська мрія чи реальність?

З кожним роком все більше і більше бізнесменів замислюються про те, як зберегти свої активи, оптимізувати податки і почати заробляти ще більше. Рано чи пізно, кожен стикається з питанням, яку юрисдикцію вибрати і як зробити все правильно і легально? У цій статті ми розібрали всі важливі аспекти реєстрації компанії в штаті Делавер.

Бізнес без податків: американська мрія чи реальність?

Далеко не всім підходить ризикова схема відкриття бізнесу в офшорних юрисдикціях на екзотичних островах або в країнах Прибалтики. Та й взагалі, як ми вже не раз повторювали, настав кінець епохи офшорів, і почалася масова ліквідація ненадійних ризикових компаній.

Важливо підібрати юрисдикцію, яка не тільки допоможе оптимізувати податки, але й буде безпечною з точки зору різних моніторингів і перевірок.

Штат Делавер (Delaware) стратегічно вигідно і зручно розташований на Атлантичному узбережжі США, між Нью-Джерсі і Вашингтоном, на південь від Філадельфії. Адміністративний центр – м. Довер, яке є найбільшим фінансовим центром з великою кількістю міжнародних банків і фінансових установ. Найбільше місто, промисловий центр і порт - Вілмінгтон.

Переваги реєстрації компанії в штаті Делавер

Делавер, завдяки лояльному корпоративному законодавству, користується великою популярністю. Наведемо ще кілька аргументів на користь цього штату в плані зручності для ведення бізнесу:

 • Система права, що встановлює порядок взаємовідносин в ланцюжку інвестор-акціонери-персонал – послідовна і чітко визначена.
 • Податкові закони лояльні до підприємств, що відкриті в цьому штаті, але ведуть діяльність поза межами юрисдикції.
 • Репутація штату висока, особливо для нових компаній.
 • Відсутність обмежень за видами діяльності – можна вести будь-яку, не заборонену законом.
 • Також популярним сьогодні в світі вважається можливість відкрити компанію для стартапу в Делавері.

Форми власності

У Делавері можна зареєструвати компанії типу «C» або «S», а також товариства, акціонери яких несуть обмежену відповідальність (LLC). Виходячи з нашого багатого досвіду, найбільш поширена організаційно-правова форма компаній – це LLC, завдяки відсутності вимог до капіталу, низьким витратам на технічне обслуговування, обмеженою відповідальністю керівників.

Ось ще кілька приємних особливостей функціонування LLC в штаті Делавер:

 • якщо компанія з обмеженою відповідальністю створена іноземцем-нерезидентом США і не веде діяльність на території США, то вона не повинна платити федеральні податки. LLC в цьому випадку повинно платити лише франшизний податок, що стягується з юридичних осіб в штаті Делавер. Ставка для LLC встановлена ​​у фіксованому розмірі і становить 300$ на рік;
 • немає вимог по мінімальній величині статутного капіталу;
 • відповідальність обмежена внесками до статутного капіталу;
 • прибуток розподіляється без прив'язки до величини внесених коштів, згідно з документом, в якому учасники LLC домовилися про це;
 • число учасників не обмежене (компанія може бути створена навіть однією особою, як фізичною, так і юридичною);
 • дотримується банківська таємниця.

Інформація про фірми, створених в Делавері, загальнодоступна. Разом з тим, дозволений номінальний сервіс, що дозволяє зберегти конфіденційність абсолютно легально. До інших переваг такої форми ведення бізнесу можна віднести:

 • доходи, отримані за межами США, не обкладаються податком;
 • «свобода договору» – ділові відносини можна оформляти договорами за власним баченням;
 • немає обмежень по відкриттю рахунків (на сьогоднішній день банки, в більшості, без проблем відкривають рахунки в разі, якщо директор / менеджер компанії є резидентом. Крім того, з лютого 2019 діє норма, яка визначає обов'язкову наявність фізичного офісу. Так, це нововведення , але всі ці вимоги можуть бути легко дотримані за допомогою надійних партнерів в США);
 • збори можна проводити за межами штату.

Якщо Ви маєте намір зареєструвати компанію в штаті Делавер, і відкрити рахунок в штаті Делавер, зверніть увагу, що реєстрація фірми в Делавері дає можливість законно працювати в інших штатах, так як Ваша юридична присутність на території США вже буде офіційно підтверджено.

Делавер – відмінне місце для стартапу, який планує приймати інвестиції.

Американці довіряють американцям – це правило вже давно всім відомо. Якщо у вас нова компанія або стартап, і ви плануєте залучати зовнішні інвестиції, а особливо американські, інкорпорація в штаті Делавер часто є найбільш ефективним способом. Багато інвесторів вкладатимуть свої кошти тільки в корпорацію, зареєстровану в штаті Делавер, або наполягатимуть на відкритті нової компанії в цьому штаті для подальшого інвестування. Тому, реєстрація корпорації в штаті Делавер може заощадити багато часу на вирішення юридичних та бухгалтерських питань, які можуть виникнути пізніше, а саме, на етапі інвестування. У разі, якщо ви зареєструєте свою компанію як LLC в Делавері, ви зможете легко перетворити її в інкорпорацію, провівши перереєстрацію у секретаря штату і в Федеральної податкову службу США (IRS).

Податки

LLC не платить податок на прибуток в США, якщо учасники (бенефіціари) не є громадянами США і не отримували грін-карту, і якщо компанія не здійснює діяльність на території США.

Прибуток самої компанії з обмеженою відповідальністю не обкладається податком. Прибуток компанії з обмеженою відповідальністю розподіляється між її учасниками, при цьому, дохід самих учасників оподатковується. Однак, важливо пам'ятати про деякі переваги, а саме – доходи іноземців-нерезидентів, отримані в США, не обкладаються податком в США. Такі норми дозволяють компанії оптимізуватися при грамотному бухгалтерському супроводі.

Компанія повинна вести бухгалтерську звітність, в якій відображається фінансове становище LLC. Фінансова звітність подається компетентним податковим органам штату Делавер щорічно. Компанія повинна мати юридичну адресу, фізичний офіс і зареєстрованого агента. Щорічний звіт являє собою список прізвищ і адрес директорів компанії, відомості про юридичну адресу. Ця інформація є закритою. Бухгалтерська документація компанії може зберігатися за межами штату.

Залишилися питання? Все ще не можете визначитися з вибором юрисдикції для реєстрації компанії за кордоном – звертайтеся до наших експертів, і ми разом підберемо максимально ефективну схему роботи вашого бізнесу.

ЗАПИТАЙТЕ ЕКСПЕРТА

Читати ще

02.07.2020

Штрафні санкції за несвоєчасну сплату за договорами на період карантину

08.06.2020

Блокування податкових накладних: що робити?

15.05.2020

Податкові зміни у законодавстві на час карантину

© 2020 Safir Law&Finance. All rights reserved.

меню

Залиште свої дані і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!

Залиште свої дані і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!